Yukarı Çık

Medikal Eğitim Turizminin Yeni Adresi : Türkiye!

Doğu ve Batının kesiştiği Türkiye'de, Medikal Eğitim Turizmi pazarı gözle görülür şekilde gelişme ve yapılanma halindedir. Ülkemizde medikal eğitim turizmin kalite standartlarının devamlı olarak yükseltilmesi bu dönüşümün temel taşları haline gelmiştir. Özel sektörün yatırımlarıyla Devlet desteği alan sağlık sistemi reformları Türkiye'nin eşsiz kültürel ve coğrafi yapısının da birleşmesiyle ülkeyi küresel anlamda medikal turizmi pazarının "gözdesi" haline getirmiştir.

Bu değişimin öncüsü Türkiye'de medikal eğitim üzerine yatırım yapan özel sektör üniversiteleri ve şehir hastaneleri kurumlarıdır. Türkiye özel sağlık hizmeti endüstrisi standartların ötesinde bir tıbbi teknoloji kullanarak Türkiye'de sağlık hizmetleri konusunda büyük gelişmeler sağlamıştır. Bu gelişmeler eşliğinde medikal eğitim ve değerlendirmede klinik simülasyon ve uygulamalı eğitim modelleri kullanarak hasta güvenliği ve sağlık eğitimi kalitesinin artırılması amaçlanmıştır.

Medikal Eğitim Turizminde Türkiye, Tıp ve diğer sağlık meslek gruplarının eğitiminde medikal simülasyon standartlarını belirleyen, öncü ve inovatif eğitim merkezi olmayı amaçlayan bir ülke konumundadır.